Wybierz studia na Politechnice Gdańskiej

Dlaczego Politechnika Gdańska?

Szeroki wybór kierunków - ikona

Szeroki wybór kierunków.
Praktyczna nauka

8 wydziałów, 41 kierunków na studiach I i II stopnia, 14 dyscyplin naukowych, Szkoła Doktorska i Szkoła Doktorska Wdrożeniowa, studia podyplomowe oraz studia MBA. Wybierasz z oferty, która daje Ci różne ścieżki rozwoju naukowego oraz edukację opartą na praktyce.

Top uczelnia - ikona

Top
Uczelnia

To 2. najchętniej wybierana uczelnia w Polsce wg rankingu MEiN, która otrzymała także status uczelni badawczej. Od wielu lat obecna w najważniejszych rankingach międzynarodowych, m.in. wśród 1000 najlepszych uczelni na świecie w najbardziej prestiżowym Rankingu Szanghajskim.

W sercu Gdańska - ikona

W sercu Gdańska.
Blisko natury

Gdańsk, Trójmiasto, Pomorze – wybierając studia na PG, wybierasz też miejsce do życia i nauki. Region, w którym znajduje się Politechnika Gdańska, jest jednym z najpiękniejszych w Polsce. To miejsce dla miłośników historii, przyrody, rozrywki, sportu i wolności.

Pewna przyszłosc - ikona

Pewna
przyszłość absolwentów

Ponad 95% absolwentów Politechniki Gdańskiej pracuje zawodowo, w tym większość na umowę o pracę (78%), w sektorze prywatnym (80%), zajmując specjalistyczne stanowiska pracy (76%). Większość, bo ponad 80% osób z tej grupy pracuje w zawodzie zgodnym lub częściowo zgodnym z ukończonym kierunkiem studiów.

Nowe formy edukacji - ikona

Nowe
formy edukacji

Platforma edukacyjna, grywalizacja, konkurs innowacji dydaktycznych, program wyróżniający najlepszych, zdaniem studentów, wykładowców, wdrażanie nowych technologii w proces nauczania, to tylko niektóre przykłady innego spojrzenia na dydaktykę. Na Politechnice Gdańskiej działa Centrum Nowoczesnej Edukacji, które wspiera nauczycieli akademickich w efektywnym i nowoczesnym nauczaniu.

Czas i pasje na rozwój - ikona

Czas na
pasje i rozwój

Uczelnia umożliwia rozwój zainteresowań, studenci zdobywają liczne osiągnięcia naukowe. Współpracują z Europejską Agencją Kosmiczną, zwyciężają w międzynarodowych konkursach architektonicznych, budują drony, bolidy, tworzą aplikacje, które pomagają wykrywać np. guzy nerek. Dodatkowo dzięki inicjatywie Gdańsk Tech Startup School uczelnia umożliwia studentom tworzenie własnych spółek technologicznych, tzw. startupów.

Innowacyjne rozwiązania ikona

Innowacyjne
rozwiązania

Politechnika Gdańska dostosowuje się do aktualnych potrzeb rynku i wyzwań przyszłości. Oferuje nowoczesne rozwiązania i wynalazki m.in. w obszarze biotechnologii, bioinżynierii, technologii cyfrowych i przy wytwarzaniu nowoczesnych materiałów w przemyśle i medycynie. Naukowcy z PG prowadzą także badania w zakresie morskiej energetyki wiatrowej, technologii wodorowych, jądrowych czy bezpieczeństwa narodowego.

Typy i Kierunki Studiów

Uczelnia oferuje studia inżynierskie, magisterskie, doktoranckie oraz podyplomowe zarówno w języku polskim, jak i angielskim. Kandydaci mogą wybrać naukę na kierunkach takich jak: 

Szczegółowych informacji dotyczących rekrutacji na studia udziela Centrum Rekrutacyjne pod adresem rekrutacja@pg.edu.pl lub telefonicznie: tel.: (58) 348 67 00, od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 - 14:00. 

Zapraszamy również do siedziby Uczelni:

Politechnika Gdańska,
Gmach B (budynek nr 10), pokój nr 201
ul. Narutowicza 11/12, 80-233 Gdańsk

Studenckie Życie

Studia na PG to nie tylko nauka, ale również samorozwój, kolejne wyzwania oraz zdobywanie nowych znajomości. Zostań częścią społeczności Politechniki Gdańskiej!

Science Club

Liczne koła naukowe

Ponad 70 kół naukowych, w których studenci rozwijają swoje zainteresowania. Wykorzystując profesjonalne zaplecze techniczne budują bolidy, które wygrywają w międzynarodowych wyścigach, wysyłają rakiety w kosmos, badają roślinność na Spitsbergenie, realizują pełnowymiarowe projekty naukowe wraz z badaczami z PG.

Sport Activity

Aktywne życie sportowe

Na Uczelni studenci znajdą aż 35 sekcji sportowych do wyboru, nowoczesne boiska, korty i baseny. Studenci Politechniki Gdańskiej zdobyli już czterokrotne zwycięstwo pod rząd w klasyfikacji Akademickich Mistrzostw Polski oraz wicemistrzostwo Europy w piłce nożnej – na PG sportu nie odkłada się na półkę.

Functioning of the university

Realny wpływ na funkcjonowanie Uczelni

Samorząd Studentów aktywnie uczestniczy w organizacji życia studenckiego, promuje wydarzenia kulturalne, współpracuje z władzami oraz słucha głosu studentów i wprowadza najlepszy możliwy system rozwoju. Dołączyć do nich może każdy, kto pragnie mieć realny wpływ na rozwój uczelni.

Foregin Exchange

Wymiany zagraniczne

Uczniowie zyskują możliwość zdobycia nowych umiejętności podczas studiowania za granicą. Politechnika Gdańska oferuje rozwój w zaprzyjaźnionych uczelniach w: USA, Kanadzie, Indiach, Gruzji, Chinach, Armenii czy Tajwanie. Aktualnie umowa wymiany podpisana jest z ok. 550 uczelniami na świecie.

Volontairs

Organizacje studenckie i wolontariat

Organizacje studenckie i Centrum Wolontariatu działają głównie dzięki studentom. To tutaj młodzi ludzie uczą się zarządzania zasobami, organizują pomoc i liczne wydarzenia kulturalne mające na celu zrzeszenie społeczności akademickiej. Swoją działalność i osiągnięcia prezentują uczniom szkół średnich m.in. podczas dni otwartych i innych wydarzeń.

Kampus

Serce PG – Kampus

Kampus to nie tylko budynki uczelni, ale ogromna przestrzeń umożliwiająca rozwój i relaks na świeżym powietrzu. Studenci spotykają się tu na co dzień, mają dostęp do lokali gastronomicznych, siłowni zewnętrznej czy sklepiku z pamiątkami. Jako „najbardziej zielona uczelnia w Polsce” PG dba o roślinny teren na całym kampusie.

Dołącz do nas!

Przejdź z „bycia kandydatem” na „bycie studentem” Politechniki Gdańskiej. Zobacz, jak wygląda proces rekrutacji, jakie dokumenty będą Ci potrzebne, a w razie pytań skontaktuj się z nami!

*Rekrutacja na studia stacjonarne I stopnia na kierunek Architektura, dodatkowo kandydatów obowiązuje sprawdzian predyspozycji do zawodu architekta w dniach 26-28.06.2024